Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné

Právne informácie

Piatok 29. 3. 2024

Mesiac apríl

Plán na mesiac marec v MŠ

• Rozprávkový čas v MŠ
  • Divadlo "Rozprávkový vláčik"
  • Moja kniha
  • Návšteva knižnice
  • Veľkonočné vajíčko
  • Jar a prvé jarné kvety
  • prevádzka v čase veľkonočných prázdnin prerušená od 28.03- 02.04.2024

Plán na mesiac apríl  v ZŠ

- 8. apríl zápis do 1. ročníka

- Deň narcisov

- Deň Zeme

- športové aktivity

- enviroaktivity

- Veľkonočné prázdniny prázdniny : 28.03.-02.04. 2024

Ochrana osobných údajov

Týmto Vám oznamujeme, že dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o.,
a v súlade s § 44 zákona č. 18/20128 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679,
nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.
Viac informácií si môžete prečítať tu : www.eurotrading.sk/zo

Vitajte na stránkach našej školy

• OZNAM

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou, Motešice 77 oznamuje rodičom žiakov základnej školy, že Veľkonočné prázdniny pre žiakov základnej školy sú od 28. marca do 2 apríla 2024. Vyučovanie v základnej škole sa začne v stredu 3. marca 2024.

V čase Veľkonočných prázdnin bude prerušená prevádzka v materskej škole, v školskom klube detí aj v školskej jedálni. Prevádzka bude obnovená 3. marca 2024.

• Marec v Školskom klube detí

V mesiaci marec privítali deti v školskom klube jar. Deti maľovali jarné kvietky a sadili semienka, ktorými sme si vyzdobili kuriatka z Kinder vajíčok. Pri príležitosti Dňa žien nakreslili deti svojím mamičkám a babičkam krásne obrázky. Ďalšími témami tohto mesiaca boli vesmír očami detí, veľkonočné tradície a čitateľské aktivity.

• Matematický klokan

Dňa 26. marca 2024 opäť do našej školy zavítal KLOKAN so svojimi zaujímavými matematickými úlohami. Priniesol nám nevšedné úlohy zo všetkých kútov našej planéty. Žiaci ho s radosťou privítali a pustili sa s chuťou do riešenia náročných hlavolamov. Najviac sa na Klokanka tešili prváci, ktorí si takú súťaž vyskúšali prvý krát. Tento rok sa do súťaže zapojilo 29 žiakov. Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť v medzinárodnej súťaži.a želáme im v budúcnosti veľa úspechov pri riešení matematických hlavolamov.

• Bábkové divadlo

Dňa 25. marca nás navštívilo bábkové divadlo Lienka z Prievidze s predstavením " O neúctivom princovi". Predstavenia sa zúčastnili žiaci materskej školy a žiaci prvého až piateho ročníka základnej školy. Všetkým sa predstavenie páčilo.

• Deň vody

Dňa 22. marca sme si na 1.stupni pripomenuli Deň vody. Pri tejto príležitosti sme si porozprávali o dôležitosti vody počas celého nášho života, pre životné prostredie a pre rozvoj ľudskej spoločnosti.Žiaci sa zapojili do rôznych aktivít a obliekli si niečo modré.

V téme ,,Veľkonočné vajíčko“ sme sa deťmi rozprávali o ľudových tradíciách a zvykoch Veľkej noci. Deti si maľovali vajíčka, vystrihovali kuriatka a vyrábali si vajíčka z lega. Staršie deti si z papiera vyrobili košíček v podobe zajačika na kraslice. Rytmickými hudobnými nástrojmi deti sprevádzali pieseň ,,Ťuki-tuki“. Výrobkami sme si vyzdobili priestory materskej školy a týmto sme sa pripravili na sviatky Veľkej noci.

• Otvorená hodina v 1. ročníku

Dňa 21. marca sa predškoláci z materskej školy zúčastnili otvorenej hodiny v prvom ročníku. Cieľom ich návštevy bolo zoznámiť sa s prostredím školy a priblížiť im, čo ich čaká ako veľkých prvákov. Na tejto hodine mali možnosť vidieť ako sa budú učiť čítať, písať, počítať . Veľmi aktívni boli pri riešení úloh, na ktorých pracovali spolu s prvákmi. Dúfame, že ich hodina motivovala a tešia sa do prvej triedy.

• Dňa 20. marca žiaci 5. ročníka absolvovali turistickú vychádzku v Trenčianskych Tepliciach. Našim cieľom bolo pozorovanie prírody, spoznávanie rastlín a kultúrnych pamiatok. Po turistickej vychádzke náučným chodníkom sme sa presunuli do mesta, kde si žiaci mali možnosť kúpiť rôzne darčeky pre svojich blízkych. Deti sa tešili z každej chvíle strávenej vonku. Cestou domov si rozprávali zážitky. Takto sme strávili ďalší úspešný vzdelávací deň mimo školských lavíc.

• Sviatky jari na prvom stupni

V stredu 20. marca sa žiaci našej školy rozlúčili so zimou jedným z najstarších slovanských zvykov " vynášaním- Morény". Najskôr sa žiaci niečo naučili o zvykoch a tradíciách jari. Potom sa venovali pracovným listom s jarnou tematikou. Nakoniec niesli morénu. Aj takto dali zime definitívne najavo, že už chceme jar. V jarnom sprievode ulicami Motešíc niesli Morénu- slamennú bábku, ktorá symbolizuje zimu. Na moste ju zapálili, hodili do vody a spoločne sa tešili na prichádzajúce jarné dni plné slniečka,spevu vtáčikov a vône prvých kvietkov.

• Testovanie 9

Dňa 20. marca žiaci 9. ročníka absolvovali celoslovenské testovanie T 9 v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra.

• EKOŠKOLA : Základná škola s materskou školou, Motešice 77
    Machnáčska 77,913 26 Motešice